Tietoa meistä

ResQ Club on suomalainen ruokahävikkiä vastaan taisteleva kasvuyritys. Yhdistämme ravintolat, kahvilat ja ruokakaupat kuluttajiin, jotka arvostavat laadukasta ja edullista ruokaa. Ruoka-alan toimijat pystyvät vähentämään ruokahävikkiään tuntuvasti ResQ:n avulla, keskimäärin markkinapaikallamme myydään 65% kaikista tarjotuista annoksista.

Jokainen ResQ:n kautta ostettu ruoka-annos on yksi ruoka-annos vähemmän hävikkiä. Tällä yksinkertaisella laskukaavalle autamme tekemään kaupunkiympäristöistämme kestävämpiä ja vastuullisempia.

Olemme siis yritys, jolla on selkeä missio: luomme ruokahävikittömiä yhteiskuntia. Ensimmäisenä vähennämme hävikin ravintoloissa, kahviloissa ja ruokakaupoissa nollaan. Jo pelkästään tämä auttaisi vähentämään ruokahävikkiä 10-15 prosenttia – maailmanlaajuisesti se tarkoittaa kymmeniä miljoonia tonneja täysin syömäkelpoista ruokaa.

Tiedämme, että meillä on missiomme on toteutumiseen vielä hyvin pitkä matka. Mutta älä epäile, olemme täysin sitoutuneita tavoitteemme saavuttamiseen. Kuten sisukkaat suomalaiset sanovat: “Läpi vaikka harmaan kiven”.

Lue lisää ympäristövaikutuksestamme

ResQ-tiimi

Sauli Böhm

Toimitusjohtaja

sauli@resq-club.com

Antti Tuomola

Markkinointijohtaja

Venla Wiik

Myyntijohtaja

venla.wiik@resq-club.com

+358 9 42454639

Anna-Lotta Svensson

Ruotsi

anna-lotta.svensson@resq-club.com

+46 472 18 34 72

Jaakko Koskenkorva

Tuote

Janne Käki

Tuote, perustaja

Konsta Kallio-Mannila

Myynti

konsta.kallio-mannila@resq-club.com

+358 9 42455317

Matias Piiparinen

Markkinointi, perustaja

Mika Yliluoma

Myynti

mika.yliluoma@resq-club.com

+358 9 42450787

Nabil Mouhou

Myynti

nabil@resq-club.com

+358 9 42452251

Pauliina Piuhola

Myynti

pauliina.piuhola@resq-club.com

+358 9 42454610

Tran Pham

Markkinointi

Karri Tuominen

Head of People

Suvi Sundqvist

Asiakaspalvelu

Marika Favarão

Asiakaspalvelu

Peter Lönnblad

Market Growth Manager

Kalle Määttä

Market Entry Manager

Joel Jarlas

Market Entry Manager

Elisa Tervonen

Myynti

elisa.tervonen@resq-club.com

+358 9 42550658

Marjo Hinkkala

Country lead, Finland

Ville Sillanpää

Product Owner

Mustafa Saeed

Tech Lead

Haluatko olla yhteydessä?

Kuulemme sinusta mielellämme! Jätä meille viesti ja palaamme sinulle niin pian kuin mahdollista, useimmiten alle 24 tunnissa. Voit laittaa meille myös mailia osoitteeseen info@resq-club.com.

Täytä yhteydenottopyyntö